Pierwsza w Polsce giełda unikalnego contentu » Textmarket

Jak napisać ciekawy artykuł


Nie jesteś ekspertem w żadnej dziedzinie. Z góry zakładam, że jest to nie możliwe, a nawet jeśli tak jest to, czytaj dalej! Dobry artykuł to wcale nie ten, który zawiera bardzo dużo niezrozumiałych dla czytelnika sformułowań, a następnie wyjaśnień w przypisach. Artykuł nie powinien stanowić pokazu posiadanej przez Ciebie wiedzy, powinien w łatwy sposób dotrzeć do czytelnika i przekazać to, co masz mu do przekazania.
 
info artykuły
Niekiedy starając się przekazać w artykule, zbyt wile informacji na raz. Zapomnisz o tym, że Twój artykuł pomimo naszpikowania wiedzą i ciekawostkami z danego tematu, może być po prostu nudny.

Jesteś osobą poczatkującą w pisaniu, świeże spojrzenie na nowe zagadnienia, to Twój atut. Nie konieczne musisz być znawcą tematu. Możesz pisać dobre artykuły pisząc nawet o sprawach, które są dla Ciebie nowe.

Grunt to uzyskać dużo informacji na temat, w którym chcesz napisać, zapewnić sobie ich wystarczającą ilość. I jeśli jesteś nowicjuszem z danej dziedziny, możesz uzyskać przewagę. Twój artykuł będzie prosty i zawierać będzie najważniejsze i podstawowe zagadnienia. Na pewno będzie łatwiejszy do zrozumienia dla osób, które tak jak i Ty, nie miały nigdy styczności z poruszanym przez Ciebie tematem. Dodatkowo jako osoba obserwująca z zewnątrz, spojrzysz i napiszesz o tym obiektywnie, czego brakuje wielu publikacją.

Funkcjonalność treści, jeżeli artykuł pisany przez Ciebie staje się zbyt długi, podziel go na dwie bądź więcej części. Części które będą od siebie niezależne i mogą być zamieszczane osobno i w dowolny sposób. Przemyśl co robisz wchodząc na stronę, która ciągnie się jak tasiemiec i nie ma końca. A z jej treści wynika tylko tyle, że ktoś potrafi w kółko ubierać w inne słowa tą samą myśl. Sporządź schemat swojego artykułu, zaplanuj go i wypunktuj zagadnienia jakie chcesz w nim poruszyć. Najlepiej po napisaniu, odejdź od niego na jakiś czas i wróć do poprawek później.


Tytuł artykułu - Tytuł nie może być zbyt długi, a powinien być na tyle interesujący by Użytkownik zwrócił na niego uwagę. Dla poprawnego wyświetlania się tytułu strony w wyszukiwarkach jego długość nie powinna przekroczyć 70 znaków. W tytułach, których chcesz zachęcić użytkownika do akcji, stosuj 65-70 znaków, wraz ze spacjami. Możesz również zakończyć go ... (trzykropkiem).

Wstęp do artykułu - Dwa trzy zdania wprowadzające do treści Twojego artykułu, od tego fragmentu tekstu zależy, czy zostanie przeczytana całość Twojego tekstu. Możesz np. opisać w nim problem, którego dotyczy całość artykułu kończąc go pytaniem, by wzbudzić ciekawość i zainteresowanie czytelnika.

Rozwinięcie tematu - Pisz zawsze Twoim zdaniem o najciekawszych aspektach poruszanego tematu, nie używaj zawiłych sformułowań, utrzymuj prostotę przekazu. W tekście zwracaj się bezpośrednio do pojedynczego Użytkownika, używając zwrotów Tobie, Ci, Twoim, Cebie. Pamiętaj, że Twojej strony Użytkownicy nie czytają grupowo, tylko pojedyncza osoba. Twój artykuł nie może być zbyt długi, ponieważ pomimo ciekawej treści czytającą go osobę może zniechęcić widok pozostałej ilości tekstu do przeczytania. W chwili gdy Twój tekst staje się zbyt długi podziel go na dwie lub więcej niezależnych od siebie części, które możesz zamieścić w późniejszym czasie na stronie.

Zakończenie - krótko zwięźle, najlepiej zachęć osobę czytającą do wykonania pożądanej przez Ciebie akcji, przejścia na inną stronę zawierającą większą ilość szczegółów. Przejścia na stronę sprzedażową sklepu, czy Twojego serwisu.

Jak zdobywać tematy do kolejnych artykułów?

Pomysłów na artykuły zawsze znajdziesz wiele, choćby obserwując uważnie otoczenie i środowisko, w którym przebywasz. Nikt bez powodu nie stwierdził kiedyś, że to życie pisze najciekawsze scenariusze. Dobrze zawsze nosić przy sobie notatnik i w chwili gdy wpadnie Ci do głowy jakiś ciekawy temat na artykuł zapisać go sobie, po to by Ci nie umknął.

Swoje artykuły zamieszczaj w serwisach z artykułami do przedruku, na końcu takiego artykułu wstaw stopkę ze swoim podpisem i adresem własnej strony - bloga. Serwisy takie stwarzają możliwość zamieszczania Twoich artykułów przez innych wydawców na ich stronach, w zamian właśnie za możliwość umieszczenia linku do Twojej strony.
 
Jak wykorzystać pisanie artykułów w celach zarobkowych » Giełda tekstów textmarket


Kod html na Twoją stronę:
1. Zaznacz kod w ramce (ctrl+a) 2. Skopiuj go (ctrl+c) 3. Wklej w trybie html na stronie (ctrl+v)


Pobierz grafikę do artykułu

Oceń ten artykuł:

0 komentarze:

 
Pasek Narzędzi, który umożliwi Ci bezpośredni dostęp do sieci społecznościowych » Pobierz

ekoninpoland
księgarnia
ekoninpoland blog
feromony
finanse osobiste
e-biznes

Udostępnij:

Tweetnij