Pierwsza w Polsce giełda unikalnego contentu » Textmarket

Tajemnicze DEN rajstop


DEN rajstop
Idziemy kupić rajstopy. Stajemy przed wielką półką i wiemy, że powinny być … no właśnie… ładne? To już coś, ale obawiam się, że nie wystarczy. Na pomoc sprzedawców niestety też nie zawsze możemy liczyć, a przecież nie ma nic gorszego jak zepsuć stylizację, z piękną sukienką w roli głównej źle dobranymi rajstopami. A to przecież znamy.
 
Jakie oznaczenie DEN powinny mieć rajstopy, żeby przy danej okazji spełniać podstawowe kryterium tzn. ładne?
 
DEN – to symbol oznaczający grubość włókna zastosowanego w procesie produkcji rajstopy. Wartość ta określa wagę w [mg] pojedynczego włókna o długości 9km. Przykładowo rajstopy 100 Den posiadają włókna, które przy długości 9km ważą 100gram, z kolei rajstopy 8 DEN stworzone zostały przy użyciu włókien, które przy długości 9km ważą jedynie 8gram. Istnieje równoważne oznaczenie do DEN – DTEX, ale na naszym rynku to oznaczenie jest raczej niespotykane.
 
Wszystko już wiemy, ale które wartości DEN, na jaką okazję wybrać?
 
5-10 DEN – cieniutkie, niewidoczne rajstopy tworzące efekt wykończenia i ujednolicenia kolorytu skóry. Produkowane są głównie z poliamidu z dodatkiem lycry. Nowością na rynku są rajstopy typu make-up lub BB, które nadają efekt makijażu. Najlepiej sprawdzają się w ciepłe dni z lekkimi sukienkami i spódniczkami, są też idealne do wieczorowych stylizacji.
 
15-20 DEN – rajstopy wprost stworzone jako uzupełnienie eleganckiego dress codu lub na spotkania biznesowe. Ich włókna są grubsze, nie nadają się zatem do noszenia w upalne dni. Produkowane najczęściej z poliamidu z dodatkiem lycry. Warto szukać produktów oznaczonych wartością 3D – włókien lycry jest wtedy więcej, przez co rajstopy ładniej przylegają do nogi. Są widoczne na nodze więc nie polecamy tego typu rajstop do wieczorowych kreacji.
 
Jeżeli szukasz cienkich rajstop w naturalnym kolorze staraj się wybierać kolor o ton ciemniejszy od koloru skóry Twoich nóg. Taki wybór zapewni naturalny i elegancki wygląd.
 
30-60 DEN – Idealne w zestawieniach z grubszymi tkaninami, które mogłyby przytłoczyć cienką rajstopę typu 15 DEN. Na rynku znajdziemy rajstopy wyprodukowane z mikrofibry lub lycry. Jeżeli zdecydujemy się na mikrofibrę, rajstopy powinny równomiernie pokryć kolorem nasze nogi, w przypadku lycry, rajstopy nawet 50 DEN będą przezroczyste. Aby pokrycie kolorystyczne nogi było równomierne, warto rozważyć zakup większego rozmiaru niż w przypadku przezroczystych rajstop – włókna zostaną mniej rozciągnięte i rozłożenie koloru będzie bardziej jednolite.
 
80-250 DEN – rajstopy w pełni kryjące, idealne na chłodne dni. W tym przedziale grubość zależy od temperatury na zewnątrz. Cieńsze, wybieramy jesienią lub zimą pod spodnie. Grubsze, podczas większych mrozów. Rajstopy tych grubości produkowane są z mikrofibry lub z dodatkiem wełny i bawełny. Rajstopy z mikrofibry wydają się cieńsze w dotyku, ponieważ ich włókna są płaskie i śliskie - nadają wykończenie półmatowe lub błyszczące. Z kolei rajstopy z domieszką wełny lub bawełny są matowe i może im zostać nadana przez producenta ciekawa faktura.

Więcej informacji  uzyskasz na stronie: lingerinebox

 

Kod html na Twoją stronę:
1. Zaznacz kod w ramce (ctrl+a) 2. Skopiuj go (ctrl+c) 3. Wklej w trybie html na stronie (ctrl+v)


Pobierz grafikę do artykułu

Oceń ten artykuł:

0 komentarze:

 
Pasek Narzędzi, który umożliwi Ci bezpośredni dostęp do sieci społecznościowych » Pobierz

ekoninpoland
księgarnia
ekoninpoland blog
feromony
finanse osobiste
e-biznes

Udostępnij:

Tweetnij